قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

اگر در یک ساختار اجتماعی و انسانی قاعده تناسب را رعایت نکرده و نادیده بگیریم وبادبانهای بزرگ را بر کشتیهای بسیار کوچک سوار کنیم و یا به تعبیری روشن تر اقتدار بسیار را به کسی واگذاریم که در شایستگی او تشکیک وجود دارد و به نوعی پختگی و درایت لازم را برای احراز آن مسئولیت نداشته باشد، بی شک نتیجه هموار مصیبت بار و ویرانگر خواهد بود.

ساختار مدیریتی کشور اگر چه از سالخوردگی و فرسودگی رنج می کشد اما عارضه دیگری را نیز می توان روی دیگر سکه فربگی و فرسودگی نظام مدیریتی دانست و آن هم سوء تعبیر و استعمال از شعار جوانگرایی است.

گرچه نگارنده خود نیز بر این باور است که ارتقاء سطح کیفی نظام مدیریتی مستلزم حل بحران سالخورده سالاری حاکم بر ساختار مدریتی است اما نباید فراموش کنیم که شعار جوانگرایی و جذب جوانان و تفویض مسئولیت و مدیریت نباید به دستاویزی برای پاسخ به خوش خدمتی های سیاسی گردد.

متاسفانه در گیلان این شعار از سوی استاندار بیش از دیگر نقاط کشور بر زبان جاری گشته و از آن ابزاری برای وفاداری های سیاسی و باندی ساخته شده.

با یک نگاه سطحی و نه خیلی عمیق می توان گفت یک تبانی روشن و عیان میان مدیران ارشد استانی برای سازماندهی برخی از جوانان خواص که بیشترین حشر و نشر را با تیم دولت دارند ،صورت گرفته و می گیرد که مغایر با شعار جوان گرایی است.

جوان گرایی مدتهاست در ساختار مدیریتی ما از اهمیت و توجه بسیار بالایی بر خوردار بوده ،چرا که فربگی و فرسودگی نظام مدیریتی استان و کشور ناشی از حضور سه تا چهار دهه ای بسیاری از مدیرانی است که بروکراسی را به ملک طلق و تیول خود تبدیل کرده اند .

امانباید فراموش کنیم آن بخش از پیام مهم جوانگرایی که اساسا اشاره به بکار گیری جوانان تکنوکرات و فن سالار بود در میان غبار وفاداری های گروهی و باندی در استان مفقود شده است، و مسیر عکس خود را طی می کند!

مدتهاست ادعای جوان گرایی تنها در راستای جابجایی افراد و جوانان خواص صورت می گیرد که متاسفانه با معنای واقعی این مطالبه عمومی از سوی جوانان مغایرت دارد؟!

به نظر می رسد انگیزه تکرار این موضوع از سوی جناب استاندار صرفا نمایشی و نقابی است تا در پس این نقاب ادعایی، خوش خدمتانی را که در پروژه های موقت سیاسی و انتخاباتی همراه بودند بر کرسی ریاست و قداست ناشی از قدرت برسانند!!

اصل این موضوع یعنی جذب جوانان برای ارتقاء سطح کیفی نظام مدیریتی جای هیچ گونه شک و شبهه ای ندارد اما چرا این موضوع جوانگرایی تنها حول محور چند جوان انگشت شمار و خواص می چرخد، که برخی شان به لحاظ عملکردی در طول یک سال چند ما هیچ گونه تغییر و تحولی در ساختار بیمار مدیریتی استان به وجود نیاورده اند؟!

جناب استاندار؛ جوانی که با سفارش ، لابی و نفوذ بناست پله های ترقی را بپیماید بدون اینکه به شایستگی ها، تخصص و تاثیر مثبتش نگریسته شود، چه تفاوتی با مدیری که ساختار مدیریتی را ملک موروثی خود به خاطر تمرکز سه دهه ای می داند، می تواند داشته باشد؟!

چرا شعار جوان گرایی را قربانی چند شخص نزدیک به خود می کنید و پشت این شعار تنها منویات یک شخص سیاسی مرکز نشین در کابینه دولت را پیش می برید؟!

دکان بازاری که در عصر فعلی با شعار جوان گرایی و بکارگیری جوانان از سوی حضرتعالی و دیگر مدیران ارشد استان و لابی قدرتمندشان در کابینه ی دولت شکل گرفته، نه تنها نظام مدیریتی استان را به لحاظ کیفی ارتقاء نداده و بلکه سالخوردگان فکری وفادار به باند و گروه خود در پروژه های انتخاباتی را به صورت عمود بالا کشیده و اصل و اساس این شعار را اخته کرده اید …

 

آژیم : انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد-
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد -
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد-

پایگاه خبری تحلیلی آژیم | رسانه نواندیشان گیلان | آژیم ؛ رسانه نواندیشان گیلان