قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آژیم به نقل از روابط عمومی دانشگاه گیلان ؛ اولین دانشجوی پسادکترای دانشگاه گیلان از رساله خود با موضوع “ارزیابی مقایسه ای کمیت و کیفیت تولید برنج با استفاده از کود آلی و شیمیایی” دفاع کرد.

دکتر مصطفی صالحی فر اولین دانشجوی پسادکترای دانشگاه گیلان به راهنمایی دکتر منصور افشار محمدیان، دانشیار گروه زیست شناسی دانشگاه، رساله خود را تحت عنوان طرح پژوهشی “ارزیابی مقایسه ای کمیت و کیفیت تولید برنج با استفاده از کود آلی و شیمیایی” با همکاری موسسه تحقیقات برنج کشور و معاونت پژوهشی دانشگاه گیلان دفاع کرد.

در این پژوهش، تاثیر کمی و کیفی کود مرغی به عنوان کود آلی در مقایسه با کود شیمیایی روی رشد و نمو برنج بررسی شد. نتایج تحقیق نشان داد که از نظر آماری، اختلاف معنی داری در تولید کمی و ارزش کیفی برنج با استفاده از دو نوع کود آلی و کود شیمیایی وجود نداشت و حتی کود مرغی سبب افزایش بیشتر میزان عناصر پرمصرف و کم مصرف دانه های برنج در مقایسه با کود شیمیایی شد. همچنین شاخص های رشدی برنج نیز در شرایط استفاده از کود مرغی، وضعیت مطلوبتری را نشان دادند. بنابراین کود آلی مرغی که کم هزینه تر بوده و آلودگی زیست محیطی بسیار کمتری نیز دارد، می تواند جایگزین مناسبی برای کودهای شیمیایی باشد.

شایان ذکر است آلایندگی کودهای شیمیایی و تخریب زیست محیطی از یک سو و هزینه های زیاد مصرف کودهای شیمیایی، سبب شد تا استفاده از کودهای ارگانیک در کشورهای پیشرفته رو به گسترش باشد. با توجه به گسترش قابل توجه مرغداریها، جایگزینی کود مرغی به عنوان یک کود آلی برای بهبود ساختار خاک و کاهش تخریب زیست محیطی و آلایندگی آب و خاک، می تواند راه حل مناسبی برای کاهش مخاطرات زیست محیطی باشد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد-
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد -
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد-

پایگاه خبری تحلیلی آژیم | رسانه نواندیشان گیلان | آژیم ؛ رسانه نواندیشان گیلان