تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
236 بازدید
کد خبر : 194

به قلم: عزیز عاقبتی

استخدام های بی ضابطه آینده کشور را تهدید می‌کند

استخدام های بی ضابطه آینده کشور را تهدید می‌کند
جذب های ناعادلانه در بیمارستان و شبکه بهداشت و برخی ادارات و شهرداری ها بدون برگزاری آزمون و فراخوان و رعایت آیین نامه ها و قوانین استخدامی در طول سالهای گذشته از مصادیق ترویج و قدرت گرفتن چنین سیاست های غلط و ناعادلانه در این شهرستان می باشد.

سالهاست برخی مدیران ارشد دولتی ،نمایندگان مجلس اعضای شورا و شهرداران با دور زدن قوانین استخدامی و اعمال فشار و سفارش به مدیران زیر دستی بدون توجه به توانمندی ،تخصص و صلاحیت افراد اقدام به جذب نزدیکان و وابستگان سیاسی و انتخاباتی خود در دستگاهای اجرایی میکنند.

امری که علاوه بر تزریق ناامیدی در بین خیل عظیم جوانان تحصیل کرده ،موجب ورود افراد غیر متخصص به سیستم اداری کشور و پایین آمدن کیفیت خدمات و نارضایتی مردم شده است.

در حالی که بسیاری از جوانان با دارا بودن مدارک تحصیلی بالا و داشتن صلاحیت کار در حسرت شغل مناسب می باشند ،شاهد حضور افراد متعددی در سازمان ها و دستگاههای اداری کشور تنها بر اساس روابط سیاسی با برخی مدیران ارشد و نمایندگان مجلس هستیم.

افرادی که ابتدا با عناوینی همچون نیروهای خدماتی و راننده و غیره وارد بدنه دولتی شده و پس از مدت کمی با تکیه بر روابط سیاسی و وابستگی به نمایندگان،مدیران ارشد و اعضای شورای شهر و شهرداران بدون تخصص و صلاحیت لازم پشت میز نشسته و این امر بی عدالتی آشکار و اجحاف در حق متقاضیان بیشمار کار می باشد.

استان گیلان و بویژه شهرستان تالش یکی از مناطقی است که ظهور و بروز چنین اقداماتی بسیار پررنگ بوده و نارضایتی شدید مردمی و جوانان جویای کار را در پی داشته است.

آش آنقدر شور شده است که صدای فرمانده سپاه و برخی مسولین شهرستانی تالش را نیز در آورده،سرهنگ عزیزی چندی پیش و همزمان با سفر رئیس جمهور به گیلان در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور وزیر ورزش (نماینده دولت)برگزار میشد بنمایندگی از اعضای شورای تامین شهرستان نسبت به جذب های بی ضابطه در تالش اعتراض کرده و از دولت جدید خواست تا چاره ای برای این مشکلات بیندیشد.

بازتاب رسانه ای و واکنش های مردمی نسبت به صحبتهای فرمانده سپاه تالش در جلسه شورای اداری سند محکمی جهت اثبات وضعیت آشفته جذب در این شهرستان و بازخورد نظرات افکار عمومی پیرامون آن بود.

جذب های ناعادلانه در بیمارستان و شبکه بهداشت و برخی ادارات و شهرداری ها بدون برگزاری آزمون و فراخوان و رعایت آیین نامه ها و قوانین استخدامی در طول سالهای گذشته از مصادیق ترویج و قدرت گرفتن چنین سیاست های غلط و ناعادلانه در این شهرستان می باشد.

کار به جایی رسیده که مدیران ادارت هیچ نقشی در جذب نیروها نداشته و بدون واهمه شرط جذب را در مجموعه مدیریتی خود را سفارش و داشتن معرفی نامه از شخصی خاص می‌دانند و کسانی که از دایره فعالیت های انتخاباتی این جریان سیاسی خارج باشند باید قید هرگونه جذب را از همان ابتدا بزنند.

آنچه مسلم است شرایط و وضعیت موجود هیچ گونه تناسبی با سیاست های کلی نظام و شعارهای دولت سیزدهم ندارد و باید هر چه سریعتر برای مقابله با چنین سیاست های ناعادلانه ای تصمیماتی اتخاذ شود .

هر چند داشتن شغل حق همه جوانان ایرانی می باشد ،اما باید در جذب های عدالت و تخصص مد نظر گرفته شود،زیرا قطعا ادامه روند سیستم اداری کشور را زمین گیر خواهد کرد.

در این میان بنظر میرسد مطالبه شفافیت از مجلس و دولت توسط رسانه ها و مردم می‌تواند نقش مهمی در کاهش این سواستفاده ها داشته باشد.

 

به قلم :عزیز عاقبتی (خبرنگار و فعال سیاسی)

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پیشخوان